Mladý ječmen BIO

product-barleygrassCo je mladý ječmen?

Naturya Organic Barleygrass prášek se vyrábí z mladých listů ječmene, což je jedna z nejstarších plodin na světě, která byla podporována v starověkém Egyptě, Číně a Řecku. Předpokládá se, že římští gladiátoři konzumovali mladý ječmen, než se vydali do Colosea.
Dnes je ječmen stále jednou z nejvíce rozšířené plodiny na světě. Barleygrass – mladý ječmen obsahuje širokou škálu vitamínů, minerálů a aminokyselin a je běžně používán v detoxikačních režimech, z části kvůli jeho alkalizujícímu účinku na organismus.

Zpracování

Naturya Barleygrass prášek se pěstuje na neznečištěných venkovních polích na farmě v severní Číně.
Je certifikován jako ekologický organizací Soil Association ve Velké Británii a EU, což znamená, že farma je pravidelně kontrolována mezinárodně uznávanými ekologickými certifikačními orgány, aby zajistily, že jsou plněny přísné organické standardy.
Ječmen je zasazen v listopadu a sklízen v březnu nebo v dubnu následujícího roku, kdy se intermodální tkáně začnou prodlužovat do stonku dospělé rostliny ječmene. Rostliny jsou sklizeny v této fázi, protože výživová hodnota dosahuje svého vrcholu.  Hladiny aminokyselin a vitaminu C klesají, jak rostlina stárne. Další výhodou sklizně ječmene v této nezralé fázi je, že netvoří ještě zrna, které obsahují lepek, takže výrobek je zcela bez lepku.
Barleygrass je ručně sklízen před tím, než je pečlivě čistěn a tříděn.
Mladý ječmen se potom suší při nízké teplotě a je rozmělněn na jemný prášek. Proces od sklizně do prášku trvá maximálně dvě hodiny.
Mladý ječměn je nutričně velmi podobný listové zelenině, avšak obsahuje více vápníku, draslíku, chlorofylu a enzymů než listovou zeleninu.
Mladý ječmen má též více hořkou chuť než listová zelenina.

Jak si vychutnat Barleygrass – mladý ječmen v prášku?

Barleygrass prášek je základ zelených smoothies. Promíchejte ho v mixéru s některými druhy zeleniny a koření, nebo ho zkuste smíchat s ovocem, jogurtem a medem. Je jednoduché ho konzumovat jako nápoj: chutná s ovocnými šťávami a někteří lidé si jeho mírně hořkou chuť užívají s vodou. Můžete také chtít vyzkoušet míchání barleygrass do omáček nebo domácích energetických tyčinek. Neváhejte experimentovat.

Složení

100% Organic Barleygrass prášek

Obsah

200 g

Koupit na 001shop.cz